Staff Room

 

Head Teacher

Mrs Anna-Claire Norden (Early Years Phase Leader)

Deputy Head Teacher

Mrs Lucy Poskitt (Pupil Premium Leader) (Maternity Leave)

SENCo

Mrs Ann Crossman

Key Stage 2

(6 classes)    

Ravens:

Owls:     

Swallows:

Year 5/6 – Teachers

 

Mr Johnny Pawlett (Phase Leader)

Mr Nathan O’Neill

Mrs Valerie O`Reilly

Teaching Assistants

 

Mrs Sharon Durant

Mrs Amanda Gladwell

Mrs Stacey Hattingh

 

Swans:

Badgers:

Kingfishers:

Year  3/4 – Teachers

Mrs Rachel Sprawson (Phase Leader)

Mrs Zoe Wild

Mrs Claire Namur 0.6

Miss Su Proctor 0.4

Teaching Assistants

Mrs Jenny Parkes (& Senior M. Sup)

Mrs Jill Burling

Miss Jasmine Butler

Mrs Heather Maloney (& M.Sup)

Key Stage 1 

(3 classes)           

Squirrels:

Foxes:

 

Otters:

Year 1/ 2 – Teachers

 

Mrs Nikki Spevack

Mrs Ros Cowburn 0.8

Mrs Ione Kellam 0.2

Miss Niamh Lawton (Phase leader)

Teaching Assistants

Miss Kelly Ellson

Mrs Emma Pell

Mrs Claire Daniel 

Mrs Julia Allen 

 

 

Foundation Stage

 

Rabbits

Teachers

Mrs Anna Norden (Phase Leader)

Miss Zara Cotton

Miss Laura McAuley

 

Teaching Assistants

Mrs Alyson Hart (& M. Sup)

Mrs Marianne Howard

PPA and Teaching cover

Mrs Laurence Millard 0.2 (PPA)

Mrs Helen Leonard 0.2 (PPA) and TA in Key Stage 2

Mrs Alison Turian (Sports Coordinator)

Mrs Lorraine Stevenson (one to one)

Finance and Administration

Mrs Wendy Whistler  (Business Manager)

Mrs Linda Miller         (Clerk to Governors)

Mrs Helen Mould       (EY & P Administrator)

Midday Supervisors

Mrs Eileen Oakes

Mrs Tonia Mullally

Mrs Lucy Godby

Mrs Katherine Collier

Miss Chloe Mackintosh

Miss Haixia Ye

Premises Team

Mr Gary Bidwell        (Caretaker)

Mrs Carol Ambrose  (Cleaner in charge)

Mr Thomas Ambrose

Mr Richard Saunders

Early Years and Playwork

Mrs Carol Panther (Manager)

Mrs Liz Marsh (Deputy Manager Early Years)

Mrs Sue Dean (Deputy Manager Playwork)

Mr Shane Panther

Miss Katie Rule

Miss Freya Loxham

Mrs Marie Baggaley-Gray

Miss Molly Windsor

Mrs Mitzi Moody